LJ > Francie

FrancieFrancie patří mezi největší a nejstarší státy evropy. Je členem EU, NATO a OSN. Vznik samostatného státu se datuje na rok 1958 - a to vznik 5. francouzské republiky. Státní hymnou je Marseillasa a oficiální jazyk je francouzština. Francouzský stát čítá okolo 60 miliónů obyvatel. U obyvatel převládá většinou římskokatolické náboženství. Obyvatelstvo je smíšené převážně s obyvateli z afriky, kde měla francie kdysi své kolonie. Hlavním městem jak jinak je Paříž (2 200 000 obyvatel plus minus) a nejvyšší hory státu jsou Alpy s nejvyšší horou Mont Blanc (4810 m n. m.). Hlavním městem Francie je Paříž.

Francie
Státní vlajka
Státní vlajka
Státní znak
Státní znak

Základní informace

rozloha, demografické údaje, francouzské obyvatelstvo, náboženství, počasí, moře, francouzi, užitečné informace, kriminalita, policie telefoní čísla, velvyslanectví, policie, hasiči.

Mapy

přehled nekterých map Francie - města, národní parky, administrativní rozdělení a geografická mapa.

Jídlo a pití

francouzi patří mezi nejlepší kulinářské odborníky na světě. Seznam jídel, které by mohlo být dobré zkusit, když už zavítáte do Francie.

Regiony a rozčlenění Francie

rozdělení Francie do regionů, departementů a zajímavostí z regionů.

Lyžování ve Francouzských Alpách

Připravujeme informace pro vášnivé lyžaře a milovníky zimních sportů ve francouzských horách.

Doprava ve Francii

aneb čím se dá vlastně ve francii jezdit. Popisujeme zážitky z TGV, metra, nadzemní dráha autobusová doprava, autostop, vélos (kola), auta, letadla a nakonec doprava lodí.

Ubytování

Naše zkušenosti z ubytováním ve Francii včetně pár tipů jak nenarazit kosou na kámen.

Stručná historie Francie

Historie Francie od kromaňonců až po pátou republiku a dnešního prezidenta.

Turistické cíle Francie

Kam se vydat za zajímavostmi ve francii, když už tam dojedete. Seznam popsaných i ještě nepopsaných turistických cílů z Paříže i jiných měst a regionů celé francie.

Paříž

Zde je krátký seznam zajímavých turistických cílů města Paříž včetně jejich popisu a fotografií. Budeme se ho snažit postupně doplňovat a upravovat.

Île de la Cité, Notre-Dame, Champs Élysées (Vítězná cesta), Vítězný oblouk (Arc de Triomphe), Jardin des Tuileries, Palace de la Concorde, Tours Saint-Jacques a Palais Royal, Palais du Louvre, La Defense, Place de la Madeleine a Opera Garnier, Eglise Saint-Eustache a Le Forum Des Halley, Centre Pompidou, Le Marais, Rue des Francs Burgeois, Buttes-Chaumont a Musée Cite des Science et De lÍndustrie, Sacre-Coeur, Montmartre a Place du Tertre, Panteon, Palais Du Luxembourg, St. Michel, St. Germain Des Prés a St. Sulpice, Musee D´Orsay, Palais Bourbon, Most Alexandra III, Hotel des Invalides, Věž Montparnasse, Ecole Militaire, La Tour Eiffel, Stade de France.

Versailles, Disneyland ® Resort Paris, Sever Francie – Calais, Opálové pobřeží, Alsasko, Lotrinsko, pohoří Jure, Normandie, Bretaň, údolí řeky Loiry - zámek Chambord, Burgundsko, Pobřeží Atlantského oceánu, Pyreneje, Languedoc, Francouzské středohoří, Alpy, Provence, Údolí řeky Rhôny, Azurové pobřeží, Korsika

Kompletní fotogalerie ze všech regionů Francie

většinu fotek jsme si nafotili sami nebo naši blízcí a přátelé.

Odkazy na téma Francie

vybraný seznam stránek odkatující na Francii. Snažili jsme se je setřídit podle kvality a množství obsahu. Nejsou zde uváděné žádné cestovky pouze informativní weby.

Zdroje informací a publikace o Francii

krátký seznam nejzajímavějších turistických průvodců po francii, které vyšly v české republice.

Jiná jména pro označení francie: francais, francoise republique, francouzská republika, francie, france